KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7405398
*
nr 740 5398
Träsnitt
Japan, Utamaro, motivets mått: 37x25
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 19:29:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 15:47:45
1
400 kr
13/2 19:09:24
2
350 kr
13/2 19:09:46
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt utamaro
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13
*
Träsnitt
nr 740 5398
Träsnitt
Japan, Utamaro, motivets mått: 37x25
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 15:47:45 | 1 | 400 kr |
13/2 19:09:24 | 2 | 350 kr |
13/2 19:09:46 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt utamaro
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
3384 Träsnitt
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:13